x 

Twój koszyk jest pusty

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 607 778 722 lub 667 713 007

                            Pakuj bez stresu. Co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

 

               Jeśli łapiesz się za głowę na myśl o przeprowadzce to nasz poradnik będzie Twoim niezbędnikiem. Solidnie i treściwie opisaliśmy najważniejsze zasady jakimi powinno się kierować przy przenosinach.

1. Pakuj zgodnie z planem.

Im więcej ładu tym mniej problemów. Na początek skompletuj wszystkie akcesoria niezbędne do zabezpieczenia przenoszonych materiałów. Oto one:

  • Folia bąbelkowa – zabezpiecza przede wszystkim materiały ceramiczne/szklane oraz sprzęt elektroniczny,
  • Papier pakowy ( alternatywnie: niepotrzebne gazety) - w świetny, ekonomiczny sposób zabezpieczy konkretne, mniejsze, delikatne i wartościowe materiały oraz oddzieli przykładowo elementy kuchenne od kompletu tak, by się o siebie nie obijały,
  • Folia stretch - absolutnie niezawodna i bezkonkurencyjna przy zabezpieczaniu większych gabarytowo materii takich jak meble, lodówka, kuchenka, itp.
  • Samoprzylepne kartki, marker - nie sposób spamiętać co jest w każdym pudle, więc warto je sobie dobrze oznaczyć ,
  • Taśma kauczukowa - posłuży Tobie do oklejenia, zabezpieczenia kartonów.

2. Idealna okazja  na porządki.

Zamiast stosować taktykę: „Spakuję wszystko co pod rękę trafi” lepiej się chwilkę zastanowić, czasem porzucić sentyment i rozpocząć selekcję. Przedmioty, które gromadzimy przez lata, a są nam kompletnie niepotrzebne warto po prostu wyrzucić do kosza. O ile lżej człowiekowi, nieprawdaż?

3. Pakuj umiejętnie.

             Pamiętaj, aby wszystkie rzeczy pakowane do pudeł, pakować rozsądnie. Zbyt ciężki karton może się rozerwać. Polecamy umieszczać najbardziej wartościowe przedmioty w podwójnym pudle i spokojna głowa gwarantowana.

4 . Konkretniej o tym co/jak przenieść.

  • Sprzęt AGD – sprzęty takie jak  lodówka i zamrażarka muszą być rozmrożone. Pamiętaj, że akcesoria tego typu podczas przeprowadzki  należy pozbawić ruchomego wnętrza ( np. półki, szafki, itp.) Takie sprzęty najlepiej zabezpieczać folią stretch,
  • Duże meble – należy dobrze zamknąć szuflady (te, które nie są zamykane na klucz okleić taśmą kauczukową) oraz oddzielić elementy ruchome. Najkorzystniej zabezpieczać folią stretch,
  • Sprzęt elektroniczny – sfotografowanie ułożenia kabli zanim odłączysz je od komputera, telewizora, itp. to bardzo ważna rzecz. Choćby nawet czytał to specjalista w tej dziedzinie, szybko doceni jak pomocny jest to pomysł. Sprzęty tej kategorii najlepiej owinąć folią bąbelkową,
  • Ceramika/szkło –  zalecane jest umieszczanie takich przedmiotów  w pudłach wypełnionych folią bąbelkową. Poszczególne elementy jak wspomnieliśmy w punkcie 1, dobrze jest oddzielać papierem pakowym, a bardziej wartościowe nawet nim owijać,
  • Ubrania – sprawdza się dobrze dzielenie ubrań na sezony, w których są wykorzystywane. Ciepłe zimowe ubrania jak również puchowe kołdry, polecamy skompresować w specjalnych workach próżniowych. Ubrania, których w najmniejszym stopniu nie chcesz pognieść, uszkodzić (garnitury, suknie, płaszcze) zapakuj w pokrowce i zostaw na wieszakach. Materiały, które nie muszą być prasowane włóż luzem do jednego kartonu bądź worka. Resztę spakuj do walizek lub kartonów odpowiednio dzieląc na kategorie.

5.  Miej coś przy sobie.

         Twórz na bieżąco walizkę podręczną. Włóż do niej rzeczy, które będą dla Ciebie niezbędne podczas pierwszego dnia w nowym mieszkaniu, aby uniknąć godzinnych poszukiwań przykładowej czystej skarpetki.

Powodzenia!